Wybierz język
Technikum Mundurowe w Grudziądzu
Technikum Mundurowe w Grudziądzu

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych 8-letnich do nowego Technikum Mundurowego w Grudziądzu! Technikum Mundurowe w Grudziądzu to nowo utworzona szkoła średnia, która ma kształcić na zasadach technikum oraz jednocześnie przygotowywać uczniów do studiów w zakresie bezpieczeństwa i docelowo pracy w wojsku.

Technikum Mundurowe w Toruniu
Technikum Mundurowe w Toruniu

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych 8-letnich do Technikum Mundurowego w Toruniu! Tutaj, oprócz przedmiotów ogólnych, których nauka doprowadzi Cię do matury, nauczysz się zawodu, jak i rozwiniesz zainteresowania i przygotujesz do pracy w sektorze mundurowym. Wejdź na stronę i dowiedz się więcej!

Szkoła Branżowa I Stopnia
Szkoła Branżowa I Stopnia

Nasza szkoła powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w kształceniu zawodowym Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Toruniu, która działalność rozpoczęła w 1959 r. Funkcjonuje ona przy udziale i wsparciu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Toruniu. Kształcimy w 20 zawodach!

Kursy spawania
Kursy spawania

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości szkoleniach, gdzie każdy kursant ma do dyspozycji własne stanowisko i nielimitowaną ilość materiałów spawalniczych zapraszamy do naszego Ośrodka Szkolenia Spawaczy, który jest atestowany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Maszyny i inne urządzenia techniczne
Maszyny i inne urządzenia techniczne

Prowadzimy kursy na wszelkie urządzenia i maszyny służące do przemieszczania osób i ładunków w ograniczonym zasięgu takie, jak: wciągarki, wciągniki, suwnice, żurawie, wózki jezdniowe, dźwigi. Kursy przygotowują do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego, w celu zdobycia odpowiednich zaświadczeń/świadectw kwalifikacyjnych.

Zdobądź uprawnienia elektroenergetyczne!
Zdobądź uprawnienia elektroenergetyczne!

W naszej ofercie znajdują się szkolenia zawodowe oraz egzaminy z zakresu uzyskania uprawnień elektroenergetycznych na poziomie eksploatacji oraz dozoru. Zapraszamy!

Kurs operator koparkoładowarek
Kurs operator koparkoładowarek

Na kursie operatora koparkoładowarek przygotujemy Cię do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych. Po kursie otrzymasz uprawnienia na wszystkie typy koparkoładowarek, co otwiera nowe możliwości na rynku pracy

Zdrowie i uroda
Zdrowie i uroda

Zdobyte kwalifikacje podczas kursów z zakresu zdrowia i urody pozwalają na podjęcie pracy w ośrodkach pomocy osobom chorym, salonach i gabinetach kosmetycznych oraz fryzjerskich,  jak również służą zaspokojeniu potrzeb własnych i profesjonalnego zadbania o swoje zdrowie i urodę.

Kursy: operator CNC i operator tokarek konwencjonalnych
Kursy: operator CNC i operator tokarek konwencjonalnych

W ZDZ w Toruniu posiadamy tokarki automatyczne oraz konwencjonalne, co pozwala na zapoznanie się zarówno z nowoczesną technologią, jak i bardziej tradycyjną. Nasza wykwalifikowana kadra dydaktyczna przygotuje Cię do wykonywania zawodu na każdej maszynie!

Pewna przyszłość ZDZ
Pewna przyszłość ZDZ

Utrzymujemy działalność gospodarczą w czasie epidemii COVID-19.

Spawanie pachwinowe blach i rur metodą MIG (131)

Opis:
Spawanie metodą MIG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego chemicznie obojętnego. Metodę MIG wykorzystuje się do łączenia stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych oraz wysokostopowych. Spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonach gazowych jest jedną z najpowszechniej stosowanych metod spawania konstrukcji.
 
Spawanie pachwinowe polega na tym, że spoiny są układane w naturalnym rowku, jaki tworzą dwa łączone elementy. Stosuje się je do zakładkowego i niezakładkowego łączenia blach, łączenia części ustawionych pod kątem itp.
 
Kurs spawania organizowany jest dla wszystkich zainteresowanych zdobyciem zawodu i uprawnień spawalniczych. Kursy spawania przeprowadzamy na podstawie wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
 
Cena kursu nie obejmuje ceny egzaminu (koszt egzaminu dostępny w zakładce: egzaminy spawalnicze).
Cel: Teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do uzyskania uprawnień do spawania pachwinowego blach i rur metodą MIG (131).
Liczba godzin: 153 (w tym 120 godzin praktyki)
Warunki przyjęcia na kurs:
  • Ukończony 18 rok życia.
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe.
  • Brak przeciwskazań zdrowotnych.
Cena: 3900.00 zł
Dokumenty wydawane po kursie:
  • Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.
  • Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza.
  • Książka spawacza.

Jednostką certyfikującą jest Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Zdobyte uprawnienia są zgodne z normami europejskimi i umożliwiają wykonywanie zawodu spawacza zarówno w Polsce jak i w Unii Europejskiej.

Program zajęć i liczba godzin mogą ulec zmianie, w zależności od oczekiwań klienta.

Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do egzaminu z zakresu spawania metodą MIG-131. Jednostką certyfikującą jest Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu kursanci otrzymują Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza oraz książkę spawacza. Zdobyte uprawnienia są zgodne z normami europejskimi i umożliwiają wykonywanie zawodu spawacza zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej. Na kurs może być przyjęty kandydat, który:

  • ukończył 18 rok życia,
  • ukończył zasadniczą lub średnią szkołę zawodową,
  • posiada zdolność wykonywania zawodu spawacza.

Ramowy program szkolenia:

1. Szkolenie teoretyczne:

  • Procesy spajania i pokrewne spawaniu
  • Rysunek techniczny w spawalnictwie
  • Materiały podstawowe
  • Materiały dodatkowe
  • Podstawy elektrotechniki
  • Urządzenia i sprzęt do spawania
  • Technika i technologia spawania
  • Niezgodności spawalnicze, kontrola i badania złączy spawanych
  • Konstrukcje spawane i jakość w spawalnictwie
  • Szkolenie, egzaminowanie, kwalifikowanie, certyfikowanie i uprawnienia spawaczy
  • Przepisy, wytyczne i normy dotyczące spawalnictwa
  • Bhp i ppoż. przy pracach spawalniczych

2. Szkolenie praktyczne:

  • Instruktaż wstępny (3 godziny)
  • Ćwiczenia praktyczne (117 godzin)

Liczba godzin: 153

Cena: 2000.00

Zaufali nam

Speakland
GAMET
BAUS AT
APATOR
JAWORSKI TRANSPORT
ec
FKR
TÜV SÜD Polska
ptom
mopr
rywal
Alfa Project
die cut

87-100 Toruń
ul. Żółkiewskiego 37/41
NIP: 879-016-90-15
REGON: 000512496
tel.: 56 659 85 25
faks: 56 659 85 35
info@zdz.torun.pl

Referencje

pup
umc
energa
aleks
cku
tofama
ptom
energetyka
nadlesnictwo
rypin